Pusula İletişim
Bizi Arayın : +90.212 213 41 42

Hakkımızda

PUSULA, 1996 yılında, bilgisayar ve bilgisayar yan ürünlerinin satışı ve satış sonrası desteğini hedefleyen bir bilgisayar şirketi olarak ticari hayatına başlamıştır. 1998 yılında İnternet paketleri dağıtımı faaliyetlerine Superonline ile başlayan PUSULA, sonrasında ülkemizde faaliyet gösterem diğer dial-up servis sağlayıcılarının bir çoğuna ait internet paketlerinin de Türkiye Genel Dağıtıcılığını almış, İnternet hizmetlerinin son kullanıcıya ulaştırılması alanında faaliyet gösteren bağımsız en büyük şirket olmuştur. PUSULA yurdun her yanına yayılmış ve aktif olarak çalıştığı 2000′den fazla bayisi ile dağıtım hizmetlerini yürütmüştür.

1999 yılında İnternet tabanlı hizmetler konusunda uzmanlaşma yolunu seçen PUSULA, Pusula Bilişim Hizmetleri Şirketini kurmuştur. Bu şirket web-hosting, alan adı tescili ve İnternet tabanlı yazılım uygulamaları konusunda faaliyet göstermiştir.

PUSULA, 2000 yılının ortalarında Superonline Çözüm Ortağı olarak Kurumsal İnternet Erişim çözümleri konusunda da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu konuda ülkemizin en büyük firmalarına kurumsal hizmetler verme imkanı bulmuş olan PUSULA, projelerini müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre planlamış, çalıştığı firmalara her zaman değer katarak yıllar boyu sürecek iş ortaklıklarına imza atmıştır. En küçük bir işin bile uzun zaman sürecek iş ortaklığının başlangıcı olabileceğinin bilinci ile PUSULA, müşterilerine ihtiyaçlara uygun gerçek çözümler sunmaktadır.

2007 yılından bu yana İnternet güvenliği, veri merkezi hizmetleri, yüksek performans ve süreklilik gerektiren servisler PUSULA’nın iş hedefi olmuştur. Yılların getirdiği piyasa ve müşteri bilgisi, gerçek taleplere gerçekçi çözümler üretmek PUSULA’ya itici güç olurken, rekabetçi ürünlere sahip olmasını da sağlamıştır. Aile şirketlerinden, çok büyük kurumsal yapılara kadar en genel ve özel ihtiyaçlar için çözümler üretmiş olan PUSULA, ürettiği bu işlerin arkasında sürekli olarak durmuştur.

PUSULA, 2013 yılına girerken bulunduğu sektör için çok uzun bir süre olarak kabul edilebilecek 17. faaliyet senesini tamamlıyor. Senelerdir süren müşteri yaklaşımımız “sürekli iş ortaklığı” anlayışı içerisinde, kazandır kazan ilkesine dayanan yeni bir çok servisi portföyümüze almaktan mutluluk duyuyoruz. Sunduğumuz tüm diğer çözüm ve hizmetler gibi, mevcut en güçlü platformu, en iyi araçları kullanarak geliştirdiğimiz ürünlerimizin  siz müşterilerimize azami faydayı sağlamasını umuyor ve diliyoruz.

 

 

Şirket Bilgileri

Mecidiyeköy Mah, Oğuz Sk. Barbaros Apartmanı No:11/7, 34387 - Şişli/İstanbul
Mail : info[at]pusula.net.tr
Telefon : +90.212.213 41 42
Faks : +90.212.213 59 58

Genel Bakış

Uzun senelerdir sektör içinde bulunmak sebebi ile İnternete ilişkin bir çok ürün ve servis konusunda faaliyette bulunmuş olan PUSULA, 2007 yılı sonrası müşteri lokalindeki faaliyetlerini belirli başlıklar ile sınırlamıştır. Başlıca hizmet konuları Firewall ile ağ güvenliği sağlamak ve elektronik posta hizmetlerinin müşteri lokalinde çalıştırılması olmuştur.